1- ekogaraj.com sadece bir oto aksesuar ve çelik jant satış sitesi değildir; aynı zamanda ürün bilgi ve özelliklerini üniversal kriterlere göre kaydeden, Türkiye’deki oto aksesuar ve çelik jant alışveriş kültürünü dünya standartlarında olacak şekilde geliştirerek değiştirmeyi hedefleyen bir oto aksesuar ve çelik jant veri bankasıdır.

2- ekogaraj.com, bir hizmet prototipidir. Son tüketicinin hakkını korur, araç sahiplerine güvenli ve konforlu bir alışveriş sunar ve çalışmalarını bu amaç doğrultusunda yürütür. ekogaraj.com, ‘ucuz ürün’e günler sonra ulaşacağınız bir yer değil; istediğiniz ürüne ekonomik, güvenli bir biçimde ve en kısa zamanda ulaşabileceğiniz bir adrestir.

3- ekogaraj.com.’dan alışveriş yapan müşterilerin ve üyelerinin mali bilgileri, güvenle korunur ve üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

4- ekogaraj.com, bilgisini müşterisi ile paylaşır; müşteri, dilediği ürünle, siparişinin durumuyla ve üyelik işlemleriyle ilgili sınırsız bilgi alma hakkına sahiptir.

5- ekogaraj.com sadece orijinal ve orijinale eşdeğerdeki ürünleri, gerçek değeri üzerinden satar; vitrininde markasız, kalitesi düşük, kullanılmış, sahte, kopya ürün  bulundurmaz ve satmaz. Müşterinin adresine, kesinlikle sitede sipariş ettiği ürün gider.

6- ekogaraj.com müşterinin verdiği siparişin tedariki esnasında, istenen markanın bulunamaması ve en yakın muadilinin tercih edilmesinde, tavrını müşteri lehine koyar. Ve bu esnada yeni durumu müşteriye bildirir ve onun talebi doğrultusunda hareket eder.

7- Siteyi ziyaret eden herkes, ekogaraj.com’un müşterisidir. Ürün satın alsın ya da almasın, siteye girdiği andan itibaren en yüksek miktarda sipariş veren müşteri ile aynı itibarı görür.

8- ekogaraj.com’un müşteriye araç ve ürün ile ilgili verdiği bilgiler, objektif kaynaklara dayalı bilgilerdir. Kişisel tecrübeye dayalı bilgi, eksik bilgidir.

9- ekogaraj, müşterinin istediği ürünü, en kısa zamanda göndermek için gerekli şartları yerine getirir ve süreyi kısaltmak için sürekli çalışır.

10- ekogaraj.com çalışanları, sadece internet mecrası ile ilgili değil, araçlara ve yedek parçalara ait teknik bilgilerden sektördeki tüm değişkenlere kadar detaylı bir bilgi birikimine sahip olacakları şekilde eğitilirler.